تازه ها

 

 

تجلیل بنیاد نخبگان استان کردستان از دو قلوهای کامیارانی که در کنکور 96 شگفتی ساز شدند مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

دکتر رحمت صادقی رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان در راستای تکریم و ارج نهادن به استعدادهای برتر استان کردستان، با حضور در منزل فرید و فرشید صابری دوقلوی‌های کامیارانی که با کسب رتبه‌های برتر از شگفتی‌های کنکور سراسری سال 96 در استان کردستان هستند، تجلیل کرد.

رییس بنیاد نخبگان در این دیدار ضمن تبریک این موفقیت بزرگ به خودشان، والدین و معلمانشان، خاطر نشان کرد که این بزرگواران با تلاش فراوان خود افتخار بزرگی را برای استان کسب کرده اند. ایشان در ادامه اظهار داشت که سد کنکور و موفقیت در آن پایان کار نیست، بلکه شروع یک کار بزرگ است که شما باید با جدیت و پشتکار، این راه را در دانشگاه هم ادامه دهید و ضمن فتح قله های رفیع علمی در آینده به درجه نخبگی که همانا مرحله تاثیر گزاری در جامعه و کشور است برسید. وی ضمن معرفی تسهیلاتی که بنیاد نخبگان تحت عنوان جایزه تحصیلی به دانشجویان صاحب استعداد برتر می دهد خاطر نشان کرد که رتبه های زیر ۱۰۰ کنکور مستقیما در سال اول مشمول این تسهیلات میشوند. اما امتیاز رتبه کنکور در سالهای بعدی تحصیل کم شده و شرط تداوم این تسهیلات روند صعودی و رو به رشد دانشجویان است. دکتر صادقی افزود: البته برای کسانی که بدلایلی نتوانسته اند رتبه خوبی کسب کنند با تلاش و انجام فعالیتهای علمی در طول دوران دانشجویی میتوانند این کمبود امتیاز را جبران ودر سالهای بعد مشمول تسهیلان بنیاد شوند. رئیس بنیاد نخبگان در پایان خاطر نشان کرد که نخبگی یک مزیت توقع آفرین نیست بلکه یک نعمت تعهد آور است و گفت که شما بواسطه هوش و استعدادی که خدا به شما داده حمایتهایی که از شما می شود، در قبال جامعه خود مسئول هستید و باید همت خود را برای رشد و تعالی کشور بکار گیرید.

فرید صابری دانش آموز اهل شهرستان کامیاران رتبه یک منطقه 3 و رتبه شش کشوری کنکور سراسری را کسب کرد. با اعلام نتایج کنکور سراسری سال 96 تمامی رشته ها از سوی سازمان سنجش ، این دانش آموز موفق به کسب رتبه 6 کشوری کنکور سراسری شد. فرشید صابری برادر دوقلوی فرید نیز، رتبه 495 رشته تجربی را به دست آورد تا دوقلوهای کامیارانی از شهرستان کوچک کامیاران برای استان کردستان افتخار آفرینی کنند. این دو برادر دوقلو در تمامی مقاطع تحصیل جزو شاگردان برتر مدارس خود بوده اند.