تازه ها

 

 

بازدید تعدادی از نخبگان و استعدادهای برتر استان کردستان از مجموعه تفریحی گردشگری غار علیصدر در استان همدان مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل


بنیاد نخبگان استان کردستان در راستای آشنا ساختن اجتماعات نخبگانی با جاذبه های طبیعی، زیارتی، فرهنگی و اجتماعی کشور، ارتقای خودآگاهی ملی و حس دلبستگی به میهن، برنامه بازدید از مجموعه تفریحی گردشگری غار علیصدر استان همدان را در روز یکشنبه مورخه 1396/6/23 برگزار کرد. در طول مسیر کلیه نخبگان و استعدادهای برتر به انجام مباحث تخصصی در حوزه های خود و کارهایی که در نظر داشتند، پرداختند و محیطی صمیمی را به وجود آوردند و همگی از برگزاری چنین برنامه هایی اظهار تمایل نمودند. در این بازدید تعدادی از نخبگان در حوزه های مختلف با یکدیگر برای اولین بار آشنا شدند و در طول مسیر غار خاطرات بسیار خوب و جذاب و دیدنی را به وجود آوردند.

غار علیصدر یکی از بی نظیرترین و خوش منظره ترین غارهای طبیعی قابل قایقرانی جهان است که در روستای علیصدر از توابع بخش گل تپه شهرستانکبودراهنگ و 75 کیلومتری شمال غربی شهر همدان؛ به طول جغرافیایی 48 درجه و 18 دقیقه و عرض 35 درجه و 18 دقیقه و ارتفاع 1900متر از سطح دریا واقع شده است. 
این غار در کوه نه چندان مرتفع ساری قیه ( صخره زرد) ایجاد شده که در قسمت جنوب روستای علیصدر و چسبیده به آن قرار گرفته است. در این کوه دو غار دیگر به نام های سراب و سوباشی وجود دارد که به ترتیب 7 و 11 کیلومتر با غارعلیصدر فاصله دارند و چنانکه در منابع جغرافیایی آمده آب غار علیصدر از غار سراب سرچشمه می گیرد.